Salut cu bucurie apariţia iPad-ului sub forma-i finală, din următoarele motive:
- chiar ieri mă uitam la eeePC-ul din dotare şi mă gândeam că ar fi foarte mişto să am unul la fel, doar că fără tastatură, cu 10% din hard, fără suport Flash, fără porturi USB şi făcut pe jumătate din sticlă.
- acum câteva zile, când mă jucam cu iPhone-ul lui Horică, m-a tăiat un gând: ce mişto ar fi să am şi eu unul la fel, doar că prea mare ca să-mi încapă în buzunar şi cu care să nu pot da telefoane.
- m-am săturat de SE G900 şi mai ales de capacitatea lui de multitasking.
Mulţumesc, Apple!
Peste 36 de milioane de români citesc zilnic acest blog! Fii şi tu unul dintre ei! Urmăreşte-mă pe Twitter, abonează-te cu un reader la RSS sau abonează-te prin e-mail. (chestiile astea sunt gratis, pentru voi, cei mai noi într-ale interneţilor)






7 Comments
Eh, eu am gasit 11 motive de ce NU iPad :)
Vezi articolul de pe blog daca mai vrei motive sa nu iti doresti unul :)
amin!
Domnule Sirb, cum puteti sa scrieti asa un articol. Rusine sa va fie!
Semnat: Un fan Apple
:)
Trecand peste astea, jucaria are un mare avantaj, bateria tine 10 ore. Baietii zic ca multitaskingul ar fi rupt-o.
Si acum, hai sa fim seriosi, oricate motive am baga noi contra iPadului, tot se va vinde pe rupte, maniacii Apple sunt si vor fi.
@bl0g.ro – ai dreptate, si eu ma gandisem cam la aceleasi probleme…
Eu nu cred ca vreau un iPad.. in primul rand e prea scump, si in al doilea rand are mai multe dezavantaje decat avantaje!!!
Eu am vazut videoclipul asta si m-am convins…
Eu raman cu laptopul meu de 3kg; stie sa faca de toate. Da, inclusiv cartofi prajiti si serbet.
Cu siguranta o sa mi-l cumpar si eu, dar mai intai astept pareri de la cei care o sa-l achizitioneze.