Plm, deci

De ce puii mei apare în Feedburner şi în Google Reader un post care a fost făcut privat?
Cei care l-aţi căutat şi n-aţi găsit, n-a fost nimic interesant, îi arătam unui amic amator de WordPress cum se centrează o poză. De test, gen.

Poza era asta:

Amy Macdonald

am şi centrat-o, pac-pac

Aşa, că tot veni vorba: Amy Macdonald e the shit. E cea mai tare cântăreaţă pe care-am auzit-o în ultima vreme. E şi frumuşică, e şi tinerică, e şi scoţiancă. Are un accent delicios.

Am auzit-o la Guerrilla la un moment dat şi mi-a atras atenţia. Mi-am tras frumos albumul şi am rămas profund impresionat. Mă rog, am beut niţel, nu pot continua din moment ce nu pot scrie fraze mai lungi şi coerente, aşa că vă las cu Amy:

Melodia care mi-a atras atenţia:

Melodia care-mi place de mor:

(n-are clip, pozele ambientale sunt bonus)

3 Comments

  1. Posted March 7, 2008 at 10:57 am | Permalink

    Mda, draguta tipa, dar o prefer oricand pe Laura Marling. :)

  2. Posted March 7, 2008 at 10:59 am | Permalink

    Si nu stiu de ce, dar accentul lui MacDonald imi pare mai degraba irlandez decat scotian. Cred ca si-a gresit natia… :))

  3. Posted March 7, 2008 at 1:19 pm | Permalink

    Sarut manutele pentru pontul cu Laura Marling. Nu auzisem pana acum de ea, dar am cautat, am luat si imi place (aparent nu mi s-a parut relevant cand ai scris de ea pe blog - mea culpa). E frumoasa si ea, jos palaria, si canta frumos. Si e chiar mai tinerica decat Amy, aparent :D

Post a Comment

Your email is never shared. Required fields are marked *

*
*