Descărcaţi, descărcaţi, descărcaţi! – Ovidiu Sîrb
Ovidiu Sîrb

Descărcaţi, descărcaţi, descărcaţi!

TION zice că mai nou nu se pedepseşte pirateria software, atâta timp cât ea se face în scopuri personale, şi nu pentru profit. As if.

Acum pot să doarmă liniştiţi toţi puştii care au fost speriaţi de operaţiunea Gramofonul. Gata copii, aveţi confirmarea că nu vine nimeni peste voi să vă ia hardurile cu pornache.



Peste 36 de milioane de români citesc zilnic acest blog! Fii şi tu unul dintre ei! Urmăreşte-mă pe Twitter, abonează-te cu un reader la RSS sau abonează-te prin e-mail. (chestiile astea sunt gratis, pentru voi, cei mai noi într-ale interneţilor)

4 Comments

  1. Posted October 11, 2008 at 15:27 | Permalink

    De fapt nici pana acuma realitatea nu era asa de crunta cum se credea. Nu puteau sa te acuze de nimic pentru download … ca zicea “Eu am crezut ca sunt poze din creta! daca e Terminator 15, eu de unde sa stiu?!” Problema era numa daca faceai upload la material cu copyright … si asta in cantitati monstruoase!

  2. Posted October 11, 2008 at 17:21 | Permalink

    Dar acum se mai pedepseşte uploadul? Întreb de prost, pentru că nu pricep.

  3. Posted October 11, 2008 at 21:43 | Permalink

    nu stiu ce sa spun…. oricum la noi n-au prea fost probleme; cred ca vreo 2 cazuri documentate, si aia oricum aveau sute de giga la share, si vindeau cd-uri cu soft si filme…. deci nah, se incadrau si la varianta asta noua de legislatie. oricum, “paza buna trece primejdia grea!”. eu evit ai acum sa las prea multe chestii la share ….

  4. Posted October 11, 2008 at 23:15 | Permalink

    M-am linistit :))!

Mai mult ca sigur că ai şi tu o părere despre orice:

Your email is never shared.

Creative Commons License